5MPx WIFI AI PTZ autotracking ONVIF TUYA IP kamera | HICO IV11M50
HICO IV11M50 – 5MPx WiFi PTZ IP kamera s AI a autotrackingom 5MPx, PTZ, ONVIF, TUYA, bezdrôtová W..
https://apexis.sk/NVR-3016-4k-h265-rekorder
NVR rekordér pre 16 IP kamier – srdce kamerového systému ZONEWAY NVR3016 ZONEWAY NVR3016 je sieťový videorekordér (NVR), do ktorého zapojíte až 16 IP kamier a nahrávate ich na jeden pevný disk. Hodí sa všade, ... viac
ZONEWAY NVR3016 je sieťový videorekordér (NVR), do ktorého zapojíte až 16 IP kamier a nahrávate ich na jeden pevný disk. Hodí sa všade, kde už kamery máte alebo ich len plánujete: na rodinnom dome, chate, v dielni, obchode, v sklade alebo v spoločných priestoroch bytového domu. Rekordér zbiera obraz, ukladá ho, stráži udalosti a sprístupňuje živý pohľad v mobile, bez toho, aby ste potrebovali verejnú IP adresu.
Kamerový systém na IP kamerách sa skladá z niekoľkých vrstiev a NVR je tá, ktorá zo samostatných kamier robí systém. Kamera obraz len sníma. Až rekordér ho priebežne ukladá na disk, stráži, aby sa záznam pri zaplnení disku prepisoval od najstaršieho, a umožňuje vám neskoršie dohľadanie udalosti. Bez rekordéra sa zaobídete len vtedy, keď vám postačuje záznam na kartu v kamere a občasný živý pohľad. Akonáhle potrebujete dlhšiu históriu, viac kamier vedľa seba alebo záznam, ktorý nezmizne spolu s kamerou, oplatí sa NVR.
NVR3016 je 16-kanálový model, teda v ponuke NVR 16 CH – až 16 kamier. Pre menší objekt, kde postačujú štyri alebo osem kamier, je to rezerva: kanály zostanú voľné a dokúpite ďalšie kamery podľa potreby, bez výmeny rekordéra. Naopak pri väčšom objekte, kde dnes rátate s dvanástimi kamerami, nemusíte hneď riešiť dva rekordéry.
Ide o klasický ONVIF NVR, teda samostatné záznamové zariadenie pre IP kamery: stojí v sieti a ku kamerám sa pripája cez switch podobne ako počítač. Rekordér sme rovnako ako ostatné rekordéry ZONEWAY vyskúšali aj s kamerami iných výrobcov a spolupráca bola bez problémov.
Aby bolo jasné, čo si pod kamerovým systémom na kľúč predstaviť, prikladáme tri modelové skladby. Sú orientačné; skutočný počet kamier vždy vychádza z rozmeru objektu a z toho, čo chcete vidieť.
| Objekt | Kamery | Sieť a napájanie | Disk |
|---|---|---|---|
| Rodinný dom so záhradou | 4 kamery: vchod, vjazd, záhrada, zadná strana domu | PoE switch 4+1, UTP káble, router | 2 TB vystačí na zhruba 3 týždne nepretržitého záznamu pri 2 Mb/s na kameru |
| Prevádzkareň, dielňa, malý sklad | 8 kamier: vstup, pokladňa, sklad, dvor, parkovisko | PoE switch 8+1, UTP káble, UPS | 4 TB asi 23 dní, pri nahrávaní len pohybu výrazne dlhšie |
| Bytový dom, areál, väčšia firma | 12 až 16 kamier rozmiestnených v budovách a okolo nich | dva PoE switche po 8 portoch, chrbticová sieť | 8 TB asi 46 dní pri plnom osadení šestnástimi kamerami |
Každú kameru je vhodné pred konečnou montážou vyskúšať na dočasne natiahnutom kábli. Zistíte tým, či záber zodpovedá predstave, a ušetríte zbytočné vŕtanie. Vo vnútri budovy možno viesť káble v lištách, vonku používajte kábel určený do exteriéru, odolný proti slnečnému žiareniu, a vedenie chráňte pred hlodavcami.
Káblová infraštruktúra sa kladie raz na dlhé roky, kamery a rekordér možno neskôr vymeniť. Pri novostavbe preto vopred vyveďte káble aj na miesta, kde kamera zatiaľ nebude, a konce uložte do rozvádzača. Switch s rezervou dvoch až štyroch voľných portov vás neskôr nezastaví pri rozširovaní. Rekordér aj switch umiestnite tam, kde je sucho, vetranie a obmedzený prístup, a najlepšie ich zálohujte malou UPS.
Rekordér je len jednou časťou. Aby systém fungoval, potrebujete ešte disk, kamery a spôsob, ako kamery napájať. NVR3016 nemá vstavané PoE porty, takže napájanie a dátové prepojenie kamier rieši samostatný PoE switch. To je zámerne jednoduchšie a servisne praktickejšie riešenie: keby sa niekedy pokazil switch, vymeníte len jeho a rekordér s uloženými záznamami ďalej beží. Nasledujúca tabuľka ukazuje, čo k rekordéru patrí a prečo.
| Súčasť systému | Prečo ju potrebujete | Čo zvoliť |
|---|---|---|
| Pevný disk SATA 3,5" | Bez disku rekordér ukazuje živý obraz, ale nič neukladá | Podľa počtu kamier, pozri výpočet nižšie; v ponuke sú disky CCTV 2 TB aj väčšie |
| PoE switch | Napája kamery po sieťovom kábli a prepája ich s rekordérom | Počet portov podľa kamier, napr. PoE switch 8+1 s výkonom 15,4 W na port; alebo 4+1 pre štyri kamery |
| IP kamery | Zdroj obrazu; AI funkcie najlepšie využijete pri kamerách ZONEWAY | PoE kamery 802.3af, ideálne s ONVIF |
| Sieťový kábel UTP | Privádza k jednej kamere dáta aj napájanie | Kategória 5e alebo vyššia, vonku kábel určený do exteriéru |
| Router | Pustí rekordér do domácej alebo firemnej siete a von k mobilu | Čokoľvek s voľným portom LAN |
| Záložný zdroj UPS | Pri krátkom výpadku prúdu ochráni disk pred poškodením | Malá UPS pre rekordér a switch |
Ak nechcete systém skladať po kusoch, prejdite si hotové kamerové sety: rekordér NVR3016 je súčasťou niekoľkých z nich a ku kamerám a PoE switchu sú priamo vybrané tak, aby spolu sedelo rozlíšenie, napájanie aj počet portov.
Rekordér nahráva kamery plynulo, teda v 25 snímkach za sekundu. Počet súčasne nahrávaných kamier ale závisí od ich rozlíšenia, pretože čím je obraz väčší, tým väčšia je záťaž rekordéra.
| Rozlíšenie kamery | Nahrávané kanály pri 25 sn./s |
|---|---|
| 12 Mpx | až 10 |
| 8 Mpx (4K) | až 16 |
| 5 Mpx, 4 Mpx, 3 Mpx | všetkých 16 |
| 1080p, 960p, 720p a D1 | všetkých 16 |
Rozlíšenie kamier na jednom rekordéri môžete ľubovoľne miešať. Kamery s najvyšším rozlíšením dajte tam, kde potrebujete detail (vjazd, vstup, pokladňa, rampa), a na pomocné zábery nasaďte lacnejšie kamery s nižším rozlíšením. Súčet dátových tokov všetkých kamier smie dosiahnuť 128 Mb/s. Pri plnom osadení šestnástimi kamerami to vychádza v priemere na 8 Mb/s na kameru, takže pri vyšších rozlíšeniach výrazne pomáha kompresia H.265 alebo H.265+.
Otázka „koľko diskového priestoru potrebujem?“ je pri kamerovom systéme najčastejšia. Odpoveď sa dá vypočítať: jedna kamera s dátovým tokom 2 Mb/s zapíše za deň približne 21,6 GB (2 ÷ 8 × 86 400 s). Doba nepretržitého záznamu potom vychádza z kapacity disku vydelenej počtom kamier a denným objemom. Rekordér má jednu pozíciu pre 3,5" SATA disk až 16 TB; pre bežné domáce sety zvyčajne postačuje 4–8 TB. Po zaplnení disku nahráva v slučke a prepisuje najstarší záznam.
| Počet kamier | 1 TB | 2 TB | 4 TB | 8 TB | 16 TB |
|---|---|---|---|---|---|
| 4 kamery | asi 12 dní | asi 23 dní | asi 46 dní | asi 93 dní | asi 185 dní |
| 8 kamier | asi 6 dní | asi 12 dní | asi 23 dní | asi 46 dní | asi 93 dní |
| 16 kamier | asi 3 dni | asi 6 dní | asi 12 dní | asi 23 dní | asi 46 dní |
Tabuľka platí pre nepretržité nahrávanie pri 2 Mb/s na kameru, čo je typická hodnota pre 5Mpx kameru v H.265. Štvornásobne väčší tok (8 Mb/s, teda plne vyťažené 4K kamery bez úspor) skráti uvedené doby na štvrtinu, polovicu toku naopak zdvojnásobí. Orientačné sú aj preto, že disk má nejakú réžiu a že tok sa mení podľa scény: kamera na prázdnom dvore zapíše menej ako kamera na rušnej križovatke.
Pri výbere počítajte skôr s väčším diskom. Zákon ani zdravý rozum neurčujú univerzálnu dobu uloženia záznamu, ale pri dome a chate sa bežne používajú týždne, pri prevádzkarni podľa vlastného účelu stráženia. Dobu si zvoľte tak, aby zbytočne neexistovalo viac záznamu, ako potrebujete.
Ak si zapojenie netrúfate, využite ponuku často kladených otázok, kde sú typické situácie vrátane zabudnutého hesla.
Rekordér pracuje so štandardom ONVIF vo verziách Profile S, G, T a M, takže pripojíte aj kamery iných výrobcov. Ďalšia cesta vedie cez RTSP, keď rekordéru iba zadáte adresu videostreamu kamery. Pri kamerách ZONEWAY sa hlavný prúd nachádza na adrese v tvare rtsp://adresa-kamery:554/0 a vedľajší na /1, čo sa hodí aj vtedy, keď obraz chcete spracovať iným programom.
Čo čakať od cudzej kamery: obraz, zvuk a detekciu pohybu rekordér zvládne. Plnú paletu inteligentných funkcií, teda rozpoznanie osôb, vozidiel, tvárí alebo EČV, ponúknu AI kamery ZONEWAY, pretože analýzu vykonáva kamera a rekordér udalosti nastaví, uloží a vyhľadá. V praxi sa rekordéry ZONEWAY ukázali ako dobre použiteľné aj s kamerami, ktoré už máte nainštalované, takže pri rozširovaní staršej inštalácie nemusíte meniť všetko naraz. Podľa výrobcu rekordér ďalej komunikuje so systémami ako Synology Surveillance Station, Milestone XProtect alebo Blue Iris a cez ONVIF a RTSP aj s inteligentnými domácnosťami typu Home Assistant, Loxone či Fibaro.
Otočné PTZ kamery ovládate priamo z rekordéra po sieti: natáčanie, zoom, uložené pozície aj automatické hliadkové trasy. Pozor, rekordér nemá zbernicu RS485, takže pre analógové PTZ kamery na koaxiálnom kábli je vhodnejší hybridný rekordér.
Klasická detekcia pohybu spustí poplach pri každom tieni, liste alebo svetlách prechádzajúceho auta. Inteligentná analýza stráži zmysluplnejšie veci. S AI kamerami ZONEWAY NVR3016 nastaví, zaznamená a vyhľadá napríklad:
Na udalosť môže rekordér reagovať záznamom, e-mailom so snímkou, uložením na FTP, upozornením do mobilu, vyskakovacím oknom na obrazovke alebo zvukovým signálom. Vyhľadávanie vie hľadať podľa času aj podľa toho, čo je na zábere: osoba, vozidlo, tvár alebo EČV. Čítanie EČV na vjazde zabezpečuje špecializovaná kamera s LPR, nie každá kamera v systéme.
Vďaka P2P nepotrebujete verejnú IP adresu ani presmerovanie portov na routeri. V mobilnej aplikácii V247 (Android a iPhone) načítate QR kód z menu rekordéra, zadáte heslo a živý obraz je dostupný odkiaľkoľvek. Aplikácia vie živý pohľad v dvoch kvalitách, prehrávanie a hľadanie záznamu, zálohu do telefónu, základné nastavenia a upozornenia na udalosti. Zariadenia môžete pridať aj cez sériové číslo, verejnú IP adresu alebo prihlásením k účtu V247, ktorý potom zoznam zariadení prenesie aj na ďalší telefón.
Na počítači sa hodí program iVMS-320 pre Windows a macOS, v ktorom sledujete viac rekordérov naraz. Kto preferuje prehliadač, použije Edge, Chrome, Firefox alebo Safari. Staršia aplikácia BitVision stále funguje, nové funkcie už ale pribúdajú len do V247.
Prehrávanie je možné synchrónne pri viacerých kamerách: napríklad jedna kamera 12 Mpx, štyri kamery 4 Mpx, sedem kamier 1080p alebo šestnásť kamier 720p. Záznam možno spomaliť, zrýchliť, prehrávať po snímkach, priblížiť digitálnym zoomom a vybraný úsek rovno vystrihnúť. Zálohujete cez USB 2.0 na flash alebo externý disk, cez sieť alebo do cloudu (Dropbox, Google Drive) a exportujete aj do formátu AVI, ktorý prehrá bežný prehrávač.
Pri zálohe myslite na najhorší scenár: zlodej, ktorý nájde rekordér, ho často odnesie. Dôležité snímky preto nechajte posielať mimo rekordéra, napríklad e-mailom, na FTP alebo do cloudu, a záznam máte aj bez zariadenia. Zálohujte aspoň záznamy, ktoré by slúžili ako dôkaz.
Rekordér má jeden gigabitový port RJ45 a podporuje bežné protokoly vrátane DHCP, DDNS, NTP a SMTP. Pre firemné siete je k dispozícii SNMP, QoS a overovanie 802.1x, prenos dát chráni šifrovanie SSL a prihlásenie je chránené kontrolou CAPTCHA. Najdôležitejšie pravidlo ale zostáva jednoduché: zmeňte predvolené heslo, nepoužívajte rovnaké heslo ako k e-mailu a rekordér nevystavujte do internetu otvorenými portmi, keď sa to dá nahradiť P2P.
Na ochranu súkromia slúži maskovanie, teda až tri zóny na kameru, ktoré v obraze zakryjú napríklad susedné okno alebo záhradu. Dbajte, aby kamery nesnímali cudzie pozemky a verejný priestor viac, ako je nevyhnutné, a upozornite návštevníkov ceduľou, že je objekt strážený.
Z bezpečnostných dôvodov pri preprave sa rekordér dodáva bez batérie.
| Parameter | Hodnota |
|---|---|
| Druh zariadenia | sieťový videorekordér (NVR) pre IP kamery |
| Počet kanálov | 16 IP kamier |
| Podporované rozlíšenie kamier | 12 Mpx, 8 Mpx (4K), 5 Mpx, 4 Mpx, 3 Mpx, 1080p, 1280 × 1024, 960p, 720p, D1 |
| Rýchlosť záznamu (PAL) | 25 snímok/s: 10 kanálov pri 12 Mpx, 16 kanálov pri ostatných rozlíšeniach |
| Kompresia | H.265, H.265+, H.264, H.264+ |
| Dátový tok | vstup 128 Mb/s, výstup 80 Mb/s |
| Výstup obrazu | HDMI až 3840 × 2160 (tiež 2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 1024, 1280 × 720, 1024 × 768), VGA až 1920 × 1080 (tiež 1280 × 1024, 1280 × 720, 1024 × 768) |
| Rozdelenie obrazovky | 1, 2, 4, 6, 8, 9, 10, 13 a 16 okien, koridorový režim, digitálny zoom |
| Súkromie | 3 maskovacie zóny na kameru |
| Prehrávanie | synchrónne 1 × 12 Mpx, 1 × 8 Mpx, 2 × 5 Mpx, 4 × 4 Mpx, 7 × 1080p alebo 16 × 720p; zrýchlenie, spomalenie, po snímkach, zoom, výrez; vzdialené prehrávanie |
| Zvuk | vstup RCA a zvuk zo 16 IP kamier, výstup RCA a HDMI, obojsmerná komunikácia; G.711U, G.711A, AAC, MP2L2 |
| Detekcia pohybu | 16 kanálov, mriežka 22 × 18 (396 zón) |
| Ďalšie udalosti | zakrytie kamery, strata obrazu, detekcia zvuku, zmena scény |
| Inteligentné funkcie s AI kamerami ZONEWAY | 15 funkcií: narušenie oblasti, prekročenie čiary, dvojitý plot, vstup a opustenie oblasti, zdržiavanie sa, zhlukovanie osôb, detekcia aj rozpoznanie tváre (až 2000 tvárí), nelegálne parkovanie, počítanie prechodov, EČV, opustený a odobraný predmet, tepelná mapa, detekcia ohňa, metadáta |
| Inteligentné vyhľadávanie | podľa videa, snímky, udalosti, chodca, vozidla, tváre a EČV (pri AI kamerách ZONEWAY) |
| Reakcia na udalosť | záznam, e-mail so snímkou, FTP, snímka, hlásenie a okno na obrazovke, bzučiak, push do mobilu, upozornenie do CMS |
| Režimy záznamu | ručný, časový plán, pohyb, udalosť |
| Zálohovanie | USB, sieť, cloud (Dropbox, Google Drive), export aj do AVI |
| Alarmové vstupy a výstupy | nie sú |
| RS485, PoE, Wi-Fi | nie sú |
| Sieť | 1 × RJ45, 10/100/1000 Mb/s |
| Protokoly | IPv4/IPv6, TCP/IP, HTTP, HTTPS, UPnP, DNS, NTP, SMTP, DHCP, FTP, DDNS, RTSP, RTCP, P2P, PPPoE, SNMP, QoS, 802.1x |
| Zabezpečenie | šifrovanie SSL, ochrana prihlásenia kontrolou CAPTCHA |
| ONVIF | Profile S, G, T, M |
| Vzdialený prístup | aplikácia V247 a BitVision (Android, iOS), PC program iVMS-320 (Windows 10 a 11, macOS), prehliadač Edge, Chrome, Firefox, Safari |
| Úložisko | 1 × SATA 3,5" až 16 TB, disk nie je súčasťou |
| USB | 2 × USB 2.0 (vpredu a vzadu) |
| Jazyk menu | čeština, angličtina, nemčina, poľština, maďarčina a ďalších 14 jazykov |
| Napájanie | 12 V DC, 2 A, adaptér je v balení |
| Prevádzkové podmienky | −10 až +55 °C, vlhkosť 10 až 90 % |
| Rozmery (š × h × v) | 260 × 230 × 43 mm |
| Hmotnosť | približne 0,85 kg bez disku |
| Normy a označenia | CE, FCC, EMC, RoHS, výroba podľa ISO 9001, NDAA, GDPR a NIS2 ready |






Postačí aj samostatná kamera so záznamom na kartu microSD, ak vám postačuje krátka história a neprekáža vám, že záznam zmizne spolu s kamerou. Akonáhle chcete záznam zo šestnástich alebo aj len zo štyroch kamier na jednom mieste, dlhšiu históriu, inteligentné vyhľadávanie a zálohu mimo kamery, použite rekordér.
Vypočítajte dátový tok kamier, vynásobte ho 10,8 GB za deň na každý 1 Mb/s a počtom kamier. Napríklad osem kamier s tokom 2 Mb/s zapíše za deň asi 173 GB, teda na disk 4 TB vystačí asi 23 dní nepretržitého záznamu. Pri nahrávaní len pri pohybe býva doba výrazne dlhšia.
Rekordér prijme disk až 16 TB; maximum je horná hranica, nie odporúčanie. Zvoľte disk podľa požadovanej doby záznamu z výpočtu vyššie a v prípade pochybností radšej o stupeň väčší. Na nepretržitú prevádzku kupujte disk určený pre kamerové systémy.
Nie. NVR3016 nemá PoE porty. Kamery napája samostatný PoE switch alebo vlastné 12V zdroje pri každej kamere. Je to praktické aj servisne: switch sa dá vymeniť bez zásahu do rekordéra.
Áno, cez ONVIF alebo RTSP. Počítajte s tým, že inteligentné funkcie, ako rozpoznanie osôb a vozidiel alebo tvárí, naplno ponúknu AI kamery ZONEWAY, pri kamerách iných značiek rekordér spoľahlivo zabezpečí obraz, zvuk a detekciu pohybu.
Cez P2P, verejnú IP adresu nepotrebujete: zapojíte ho do routera, v aplikácii V247 načítate QR kód a zadáte heslo.
Až šestnásť pri 25 sn./s. Kamery s 12 Mpx až desať. Celkový dátový tok z kamier môže dosiahnuť 128 Mb/s, teda priemerne 8 Mb/s na kameru pri plnom osadení.
V prihlasovacej ponuke je voľba na obnovu hesla. Podľa nastavenia prebieha cez e-mail, bezpečnostné otázky alebo bezpečnostný kľúč, pri novších prístrojoch aj dynamickým heslom. Dokumentácia aj nástroje sú v sekcii na stiahnutie.
Áno. Ak kamery nechcete montovať sami, pozrite si stránku často kladených otázok a kontakt na služby montáže. Prípravu kabeláže a umiestnenie kamier je rozumné premyslieť vopred.
Otestovali Ing. Václav Turek a Martin Dyrka, technici.
| Parameter | Hodnota |
|---|---|
| Typ | Sieťový videorekordér (NVR) pre IP kamery |
| Počet kanálov | 16× IP kamera |
| Rozlíšenie kamier | 12 MPx / 8 MPx (4K) / 5 MPx / 4 MPx / 3 MPx / 1080p / 1280 × 1024 / 960p / 720p / D1 |
| Rýchlosť záznamu (PAL) | 12 MPx 10 kanálov × 25 sn./s; 8 MPx (4K), 5 MPx, 4 MPx, 3 MPx, 1080p, 960p, 720p, D1 16 kanálov × 25 sn./s |
| Kompresia videa | H.265 / H.265+ / H.264 / H.264+ |
| Prichádzajúci / odchádzajúci dátový tok | 128 Mb/s / 80 Mb/s |
| Video výstupy | 1× HDMI (3840 × 2160, 2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 1024, 1280 × 720, 1024 × 768), 1× VGA (1920 × 1080, 1280 × 1024, 1280 × 720, 1024 × 768) |
| Delenie obrazovky | 1 / 2 / 4 / 6 / 8 / 9 / 10 / 13 / 16, koridorový režim, digitálny zoom |
| Maskovanie súkromia | 3 zóny na kameru |
| Prehrávanie | synchrónne 1× 12 MPx, 1× 8 MPx, 2× 5 MPx, 4× 4 MPx, 7× 1080p alebo 16× 720p (30 sn./s); dekódovanie 1080p pri 210 sn./s; vzdialené synchrónne prehrávanie; prehrať, pauza, zrýchlene, dozadu, po snímkach, zoom, výstrih, zvuk |
| Audio | vstup 1× RCA + zvuk zo 16 IP kamier; výstup 1× RCA (lineárny, 1 kΩ) + HDMI; obojsmerná komunikácia; G.711U, G.711A, AAC, MP2L2 |
| Detekcia pohybu | 16 kanálov, 396 zón (22 × 18) |
| Ďalšie udalosti | zakrytie kamery, strata obrazu, detekcia zvuku, zmena scény |
| Inteligentné udalosti | 15 funkcií s AI kamerami ZONEWAY – nastavenie, záznam, vyhľadávanie a upozornenie: narušenie oblasti, prekročenie čiary (aj dvojitý virtuálny plot), vstup do / opustenie oblasti, zdržiavanie, zhlukovanie osôb, detekcia tváre a rozpoznávanie tvárí s databázou až 2000 tvárí, nelegálne parkovanie, počítanie prechodov, detekcia EČV (LPD), opustený a odobratý predmet, tepelná mapa, detekcia ohňa, metadáta |
| Inteligentné vyhľadávanie | video, snímka, udalosť, chodec, vozidlo, tvár, EČV (s AI kamerami ZONEWAY) |
| Reakcie na udalosti | záznam, e-mail so snímkou, FTP, snímka, hláška a vyskakovacie okno na obrazovke, bzučiak, push notifikácia, upozornenie do dohľadového softvéru (CMS) |
| Režimy záznamu | ručne, časový plán, detekcia pohybu, udalosť |
| Zálohovanie | USB zariadenie, sieť, cloud (Dropbox, Google Drive); export aj vo formáte AVI |
| Alarmové vstupy / výstupy | nemá |
| RS485 / PoE / Wi-Fi | nemá / nemá / nemá |
| Sieťové rozhranie | 1× RJ45 10/100/1000 Mb/s |
| Sieťové protokoly | IPv4/IPv6, TCP/IP, HTTP, HTTPS, UPnP, DNS, NTP, SMTP, DHCP, FTP, DDNS, RTSP, RTCP, P2P, PPPoE, SNMP, QoS, 802.1x |
| Zabezpečenie | šifrovanie prenosu SSL, ochrana prihlásenia CAPTCHA |
| ONVIF | Profile S, Profile G, Profile T, Profile M |
| Vzdialený prístup | mobilná aplikácia V247 / BitVision (Android, iOS), PC softvér iVMS320 (Windows 10/11, macOS), webový prehliadač Edge, Chrome, Firefox, Safari |
| Pevný disk | 1× SATA 3,5", až 16 TB (nie je súčasťou) |
| USB | 2× USB 2.0 (1× vpredu, 1× vzadu) |
| Jazyk menu | čeština, angličtina, nemčina, poľština, maďarčina a ďalších 14 jazykov (slovenčina nie) |
| Napájanie | 12 V DC / 2 A (adaptér súčasťou) |
| Prevádzkové prostredie | −10 až +55 °C, vlhkosť 10–90 % |
| Rozmery (š × h × v) | 260 × 230 × 43 mm |
| Hmotnosť | cca 0,85 kg bez disku |
| Certifikácie a normy | CE, FCC, EMC, RoHS; výroba podľa ISO 9001; NDAA, GDPR a NIS2 ready |